• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Stadion w nowej roli

Dodana: 09.01.2017 15:41

Kategorie: Aktualności Sport Stadion

Tenis stołowy to kolejna dyscyplina sportowa, którą będzie można regularnie trenować na Stadionie Miejskim w Białymstoku

W poniedziałek, 9 stycznia na miejskim stadionie odbył się otwarty trening tenisa stołowego. Była to zapowiedź meczu Dojlid Białystok w Lotto Superlidze Tenisa Stołowego. Na stadionie swoje umiejętności zaprezentowali: Wang Zeng Yi (Polska) – mistrz Polski i Europy, olimpijczyk z Rio 2016 i Pavel Platonov (Białoruś) – wielokrotny medalista mistrzostw Europy, Aleksandr Khanin (Białoruś) oraz grupa juniorów UKS Dojlidy Białystok.

Dzisiejszy trening był okazją do zaprezentowania najnowszej oferty skierowanej do klubów tenisa stołowego. Strefa mieszana (o powierzchni 565 m2) oraz sale rozgrzewkowe (143 m2), które do tej pory wykorzystywane były głównie podczas rozgrywek piłkarskich, treningów zapaśników, koncertów czy spotkań biznesowych znajdą teraz nowe przeznaczenie. Tenis stołowy to kolejna dyscyplina sportowa, którą będzie można regularnie trenować przy ul. Słonecznej.

– Zależy nam na tym, aby przedstawiciele różnych dyscyplin sportowych mogli trenować na miejskim stadionie – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Otwarty trening odbył się na dzień przez meczem Lotto Superligi Tenisa Stołowego, który rozegrany zostanie pomiędzy Dojlidami Białystok a Dekorglass Działdowo w hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych przy ul. Ks. St. Suchowolca 26 w Białymstoku.

Kamila Busłowska

Do góry