• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Spotkanie opłatkowe organizacji pozarządowych

Dodana: 18.12.2017 15:27

Kategorie: Aktualności Organizacje pozarządowe

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia we wtorek (19 grudnia) po raz dwunasty Prezydent Miasta Białegostoku spotka się z przedstawicielami białostockich organizacji pozarządowych. Będzie to okazja do podzielenia się opłatkiem i podsumowania mijającego roku.

Wydarzenie odbędzie się o godz. 18.00 w nowo wyremontowanej kamienicy przy ul. Św. Rocha 3. Z budynku będą mogli korzystać mieszkańcy Białegostoku oraz organizacje pozarządowe działające społecznie na rzecz białostoczan. Obiekt ma powierzchnię 1480 m2. Do dyspozycji białostoczan będą: sale szkoleniowe oraz sala konferencyjna, spotkań indywidualnych, do ćwiczeń ruchowych, czy też biblioteka spraw społecznych. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Funkcje pomieszczeń zostały zaprojektowane wspólnie przez urzędników oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Mieszkańcy w głosowaniu internetowym wybrali nazwę tej kamienicy. Zostanie ona oficjalnie przedstawiona podczas jutrzejszego opłatka. Do wyboru było pięć propozycji: Centrum Aktywności Obywatelskiej, Centrum Aktywności Społecznej, Centrum Rozwoju Społecznego, Centrum Działań Społecznych i Centrum Inicjatyw Obywatelskich. Dotychczasowa siedziba Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych przy ul. Świętojańskiej 22 przestanie funkcjonować.

Dzieleniu się opłatkiem będzie towarzyszyć Betlejemskie Światło Pokoju.

Więcej informacji o budynku przy ul. Św. Rocha 3 można znaleźć w zakładce Organizacje Pozarządowe.

Kamila Bogacewicz

opłatek

Do góry