• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Spotkanie konsultacyjne – Budżet Obywatelski 2019

Dodana: 13.12.2017 14:49

Kategorie: Aktualności Budżet Obywatelski BO2019

O przyszłorocznym Budżecie Obywatelskim i o tym, jak powinien wyglądać, rozmawiano w trakcie spotkania przy ul. Św. Rocha 3. W Białymstoku rozpoczęły się przygotowania do kolejnej, szóstej edycji tych konsultacji.

We wtorek (12 grudnia) w budynku przy ul. Św. Rocha odbyło się spotkanie dotyczące Budżetu Obywatelskiego 2019. Wzięło w nim udział kilkanaście osób – przedstawiciele Urzędu Miejskiego, miejscy aktywiści i działacze, przedstawiciele organizacji pozarządowych, mieszkańcy. Wśród nich byli też wnioskodawcy projektów z poprzednich edycji.

W trakcie spotkania dyskutowano o rekomendacjach, które zostały wypracowane podczas procesu ewaluacji przez członków Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego 2018. Zebrani białostoczanie wyrazili swoje opinie m.in. na temat wydzielenia z Budżetu Obywatelskiego puli na tzw. zielony budżet oraz budżet szkolny, ustalenia limitu pieniędzy przeznaczonego na projekty miękkie, zwiększenia środków finansowych na zadania inwestycyjne. Uczestnicy podawali argumenty „za” i „przeciw” wprowadzeniu tych rozwiązań, dyskutowali na temat potrzeb mieszkańców.

Następnie zebrani przedstawili własne propozycje dotyczące założeń nadchodzącej edycji Budżetu Obywatelskiego. Rozmawiano m.in. o harmonogramie prac oraz udoskonaleniu etapu weryfikacji szczegółowej złożonych projektów.

Kamila Bogacewicz

Do góry