• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Sportowe inwestycje

Dodana: 14.09.2017 13:45

Kategorie: Aktualności Inwestycje Sport Budżet Obywatelski BO2017

Kolejne obiekty sportowe powstaną w Białymstoku. U zbiegu ulic: Sybiraków, ks. S. Andrukiewicza i Wołyńskiej powstanie zaplecze rekreacyjno-sportowe, a przy ul. Szkolnej – centrum rekreacyjno-sportowe „Starosielce”. Miasto ogłosiło przetarg na te inwestycje.

Kompleks rekreacyjno-sportowy powstanie na działce, do której prowadzą ulice: Sybiraków, ks. S. Andrukiewicza i Wołyńska. Tam zostanie wybudowane boisko o nawierzchni gruntowej do piłki nożnej i boisko do siatkówki plażowej z piłkochwytami. Zostaną zamontowane ławki, kosze na śmieci i dziesięć stojaków na rowery, a także urządzenia typu street workout z bezpiecznym podłożem. Będzie to realizacja zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego 2017.

Drugą planowaną inwestycją jest centrum rekreacyjno-sportowe „Starosielce” przy ul. Szkolnej. Będzie ona polegała na budowie placu zabaw i siłowni zewnętrznej. Zostaną tam zamontowane także stoły do gry w szachy. Wykonawca ustawi ławki, kosze na śmieci. Wykona też odwodnienie terenu i oświetlenie.

Chcemy, żeby te miejsca służyły integracji białostoczan w różnym wieku, żeby mogli korzystać z wypoczynku na świeżym powietrzu – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński. – Będą to kolejne nowe obiekty sportowe w naszym mieście, które pozwolą na aktywne spędzanie czasu.

Oferty do przetargu można składać do 28 września w Departamencie Inwestycji przy ul. Składowej 11. Szczegóły dotyczące zamówienia dostępne są na stronie www.bip.bialystok.pl. Zakończenie robót planowane jest na grudzień 2017 roku.

Anna Kowalska

 

Do góry