• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Ścieżka na Radzymińskiej

Dodana: 16.06.2017 09:45

Kategorie: Aktualności Inwestycje Rower

Nowa droga dla rowerzystów zostanie wybudowana wzdłuż ul. Radzymińskiej na Białostoczku. Miasto wybrało już wykonawcę tej inwestycji.

W naszym mieście zostanie zrealizowana kolejna rowerowa inwestycja. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Sitarską do skrzyżowania z Al. 1000-lecia Państwa Polskiego zostanie wybudowana droga dla jednośladów. Miasto właśnie rozstrzygnęło przetarg na realizację tego przedsięwzięcia. Ścieżkę wybuduje Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów z Białegostoku. Koszt inwestycji to ok. 382 tys. zł.

Wyłoniony w przetargu wykonawca przeprowadzi prace rozbiórkowe i budowlane. Wykona nawierzchnię dwukierunkowej ścieżki rowerowej i chodnika. Prace obejmą odcinek o długości ponad 840 metrów. Istniejąca sygnalizacja świetlna zostanie przebudowana. Pojawią się też nowe zieleńce. Ścieżka rowerowa zostanie wykonana w terminie do 5 miesięcy od dnia przekazania placu budowy.

– Dzięki tej inwestycji rowerowa mapa Białegostoku powiększy się, a rowerzyści będą mieli kolejną wygodną drogę do swoich przejażdżek – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński.

W Białymstoku jest już ok. 110 km dróg rowerowych. Nowe ścieżki planowane są w taki sposób, by łączyły się z już istniejącymi.

Anna Kowalska

Do góry