• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Rowerowy sezon BiKeR coraz bliżej

Dodana: 20.03.2017 14:15

Kategorie: Aktualności BiKeR Rower

Trwają przygotowania do nowego, miejskiego sezonu rowerowego. W miniony weekend do Białegostoku trafiła znacząca część rowerów i stojaków sieci BiKeR. Mieszkańcy będą mogli z nich korzystać od 1 kwietnia

Do Białegostoku przywieziono już 200 rowerów i 200 stojaków. Rozpoczął się montaż stacji rozmieszczonych na terenie całego miasta. Wszystko ma być gotowe już wkrótce, aby 1 kwietnia mieszkańcy miasta mogli rozpocząć kolejny, czwarty sezon miejskiej sieci rowerowej.

Operatorem systemu roweru miejskiego BiKeR przez trzy najbliższe sezony będzie wyłoniona w przetargu firma Nextbike. Użytkownicy będą mieli możliwość pobrania i zwrotu roweru w dowolnej stacji. Stacje będą czynne przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia w okresach sezonu rowerowego, czyli od 1 kwietnia do 30 listopada 2017 r., 2018 r. i 2019 roku. Dotychczasowy cennik nie zmieni się. Białostocka sieć rowerowa będzie też obejmowała swym zasięgiem po dwie stacje w Choroszczy i Kleosinie (gmina Juchnowiec Kościelny)

Białostockie BiKeRy należą do najpopularniejszych sieci w Polsce – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Z każdym kolejnym rokiem funkcjonowania ta sieć powiększa się i to jest sukces naszych mieszkańców.

W ubiegłym roku skorzystaliśmy z miejskich rowerów 450 tysięcy razy. Do wypożyczenia w Białymstoku dochodziło średnio co 49 sekund, a do rejestracji użytkownika – co 44 minuty. Dotychczas w naszym mieście było 46 stacji BiKeR. Nowa umowa została zawarta na 50 stacji.

Cztery nowe stacje pojawią się w następujących miejscach: Popiełuszki/Słonecznikowa, Słonimska/Urząd Miejski, Sikorskiego/Jana Pawła II, Sokólska. Przybędzie 60 stojaków, 40 rowerów standardowych, 20 tandemów, 20 rowerów dla dzieci.

W czwartym sezonie funkcjonowania sieci BiKeR będziemy więc mieli w Białymstoku 500 rowerów standardowych na 50 stacjach, 750 stojaków rowerowych (średnio 15 stojaków na każdej stacji). Jeśli okaże się, że istnieje zapotrzebowanie na dodatkowe stacje lub rowery, Miasto pozostawiło sobie możliwość zamówienia dodatkowego sprzętu.

Anna Kowalska

Do góry