• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Remonty białostockich ulic

Dodana: 10.08.2017 12:59

Kategorie: Aktualności Drogi Inwestycje

Ponad cztery miliony złotych to kwota przeznaczona na bieżące remonty nawierzchni m.in. dróg, ścieżek rowerowych i chodników. Miasto właśnie rozstrzygnęło przetarg na takie prace remontowe w Białymstoku.

Spośród trzech oferentów Miasto wybrało Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów z Białegostoku. W ciągu najbliższych dwóch lat to właśnie ta firma będzie wykonywać remonty nawierzchni ulic na terenie miasta. Umowa zostanie podpisana w najbliższych dniach. Obejmie kwotę prawie 4 mln 500 tys. zł. Będzie obowiązywać przez 24 miesiące, albo do wyczerpania środków finansowych.

Jeszcze w tym roku w ramach umowy planowane są prace przy ul. Palmowej, Prowiantowej, A. Grottgera i Hurtowej.

– To ważne, żeby zabezpieczyć środki i zapewnić ekipę drogowców do realizacji niezbędnych remontów nawierzchni w naszym mieście – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Zależy nam na tym, żeby w miejscach wymagających naprawy prace były wykonywane na bieżąco.

Umowa obejmuje remonty bitumicznych nawierzchni ulic, parkingów, zatok, chodników i ścieżek rowerowych w wykorzystaniem mieszanki mineralno-asfaltowej (na gorąco na powierzchniach powyżej 100 m2), bez użycia i z użyciem frezarki oraz z użyciem geosiatki i siatki stalowej. Wykonawca zobowiązany będzie do ciągłej i pełnej gotowości do realizacji prac wynikających z umowy. Przystąpienie do robót będzie wymagane w ciągu 7 dni od otrzymania protokołu konieczności.

Agnieszka Błachowska

Do góry