• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Rekreacja na Skorupach i w Parku Antoniuk

Dodana: 14.09.2017 14:03

Kategorie: Aktualności Sport Budżet Obywatelski BO2016 BO2017

W Białymstoku zostaną zrealizowane kolejne sportowo-rekreacyjne inwestycje: siłownia pod chmurką przy ulicy Warmińskiej i urządzenia street workout w Parku Antoniuk. Zabiegali o nie mieszkańcy, którzy zgłosili projekty do Budżetu Obywatelskiego.

Na osiedlu Skorupy powstanie plenerowa siłownia dla białostoczan w różnym wieku. Na ogrodzonym i oświetlonym terenie zostaną zamontowane urządzenia do ćwiczeń. Wszyscy chętni będą mieć do dyspozycji 11 przyrządów, z których można korzystać cały czas, bez względu na porę dnia i roku. Ponadto staną tam dwa betonowe stoły do gry w szachy i pięć ławek.

Natomiast w Parku Antoniuk nad rzeką Białą, przy niewielkim placu zabaw i saneczkowej górce, zostaną ustawione urządzenia street workout. Będzie można w tym miejscu korzystać z 13 przyrządów siłowych oraz drążków umocowanych na różnych wysokościach, poręczy i drabinek, a także liny do wspinania.

– Na oba projekty, które zgłoszono Budżetu Obywatelskiego, głosowało łącznie ponad tysiąc dwieście osób – podkreśla zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. – Już niedługo wszyscy zainteresowani będą mogli korzystać z nowych miejsc do aktywnego wypoczynku.

Miasto szuka obecnie firmy, która zaprojektuje i zbuduje obydwa obiekty jeszcze w tym roku. Urządzenia street workout mają stanąć w parku do połowy grudnia, natomiast siłownia przy ul. Warmińskiej ma powstać do końca roku. Firmy zainteresowane realizacją inwestycji mogą składać oferty do 29 września w Departamencie Inwestycji przy ul. Składowej 11.

Agnieszka Błachowska

Do góry