• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Projekty Budżetu Obywatelskiego 2018

Dodana: 28.08.2017 14:01

Kategorie: Aktualności Budżet Obywatelski BO2018

17 projektów ogólnomiejskich i 27 osiedlowych zakwalifikowało się do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Do dyspozycji jest 10 mln zł. Głosowanie rozpocznie się 4 października 2017 r.

Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego wybrał 44 z ponad stu zgłoszonych przez białostoczan projektów. Wśród nich jest 17 projektów ogólnomiejskich i 27 osiedlowych. Wśród projektów osiedlowych najwięcej dotyczy osiedla Wygoda (4), po dwa projekty zakwalifikowano do głosowania na takich osiedlach jak: Centrum, Wysoki Stoczek, Nowe Miasto, Bema. Wybrane projekty osiedlowe dotyczą w sumie 19 spośród istniejących w Białymstoku 28 osiedli.

Głosowanie odbędzie się między 4 a 18 października 2017 r. Jedna osoba będzie mogła zagłosować na maksymalnie jeden projekt ogólnomiejski i maksymalnie dwa osiedlowe (z dowolnego osiedla Białegostoku). Mieszkańcy będą mogli głosować w wyznaczonych punkach do głosowania lub przez internet. Wypełnioną kartę do głosowania będzie można oddać w następujących miejscach:

  • Kancelaria Ogólna Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1,
  • Departament Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5,
  • Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych przy ul. Świętojańskiej 22/1,
  • mobilny punkt konsultacyjny (rozkład będzie dostępny w październiku).

We wrześniu odbędzie się kampania promocyjna projektów zakwalifikowanych do głosowania. Zostanie przeprowadzona przez organizację pozarządową – Fundację Spe Salvi. Terminy i miejsca spotkań zostaną wkrótce opublikowane na stronie internetowej.

W niedzielę, 10 września, w Parku Planty odbędzie się Białostocki Festyn Obywatelski, podczas którego mieszkańcy Białegostoku będą mogli zapoznać się z projektami zakwalifikowanymi do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. W programie –koncert Macieja "Dziemiana" Dziemiańczuka, pokaz iluzjonisty, występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej, pokazy sportowe oraz bezpłatne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Budżet Obywatelski 2018 to już piąta edycja bezpośrednich konsultacji z mieszkańcami części wydatków z budżetu Miasta. W pierwszej edycji do dyspozycji białostoczan było 10 mln zł, w drugiej 12 mln zł, w trzeciej 20 mln zł, w czwartej 10 mln zł. W tym roku 7 mln zł przeznaczono na realizację projektów osiedlowych i 3 mln zł – projektów ogólnomiejskich. Projekty zakwalifikowane do realizacji poznamy do 31 października 2017 r.

Urszula Dmochowska

Pliki do pobrania

Zestawienie - Projekty niezakwalifikowane z uzasadnieniem

rozmiar: 3.95 MB PDF pobierz

Zestawienie - Projekty zakwalifikowane

rozmiar: 1.4 MB PDF pobierz
Do góry