• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Pogoda na rower

Dodana: 19.05.2017 13:16

Kategorie: Aktualności BiKeR Rower Komunikacja Sport

Aura sprzyja rowerzystom. Dzięki poprawie pogody czwarty sezon rowerowy w naszym mieście przyspieszył. Z każdym dniem widać w Białymstoku coraz więcej cyklistów na miejskich rowerach.

Od otwarcia tegorocznego sezonu w systemie BiKeR zarejestrowano ponad 111 tys. wypożyczeń. Jak dotąd najwięcej, bo 5 tys. 368 razy, białostoczanie korzystali z miejskich rowerów w niedzielę – 14 maja. Natomiast od początku działania sieci (2014 r.) odnotowano prawie 1 mln 400 tys. wypożyczeń. Wiosna w pełni, pogoda dopisuje, więc te statystyki na pewno poszybują w górę.

– Kolejny sezon rowerowy w Białymstoku rozpoczęliśmy zwiększeniem liczby stacji i stojaków. Przybyło 40 rowerów standardowych, 20 tandemów i 20 rowerków dziecięcych. Użytkowników sieci BIKeR jest u nas coraz więcej. Zachęcam wszystkich do korzystania z miejskich rowerów – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński.

Od kwietnia 2017 r. przybyło ok. 4 tys. 200 nowych użytkowników miejskich rowerów. W sumie jest ich obecnie ok. 51 tys. 500. Zainteresowaniem cieszą się bikerki, które od początku sezonu zostały wypożyczone ponad tysiąc razy. Popularne są też tandemy, z których w 2017 r. skorzystano już ponad 3 tysiące razy. Jak dotąd białostoczanie najczęściej wsiadają na rowery na stacjach Zwierzyniecka/Świerkowa, Rynek Kościuszki i Al. J. Piłsudskiego/H. Sienkiewicza.

Agnieszka Błachowska

Do góry