• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Pełnomocnik prezydenta Białegostoku wyróżniony

Dodana: 11.12.2017 14:51

Kategorie: Aktualności Niepełnosprawni

Adam Kujawa, pełnomocnik prezydenta ds. osób niepełnosprawnych na liście 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością. Na „Liście mocy” znalazł się w kategorii Urzędy/Instytucje.

„Lista Mocy” została opracowana przez redakcje mediów Integracji – magazynu „Integracja”, portalu Niepelnosprawni.pl i redakcji filmowej. Wspólnie z czytelnikami wybrano osobowości, które w ostatnich latach wywierają pozytywny wpływ na ludzi, mają duży wkład w życie społeczne, dzielą się swoją wiedzą i talentami. Są po prostu liderami. Ta wyjątkowa grupa ma różne cele, pasje, problemy, osiągnięcia, a podobne podejście do życia. Łączy ich optymizm, ogromna siła, niesamowita waleczność. Są otwarci, odważni, zdeterminowani, działają na rzecz likwidacji barier. Wśród nich jest Adam Kujawa, pełnomocnik prezydenta Białegostoku ds. osób niepełnosprawnych.

Adam Kujawa to pełnomocnik ds. niepełnosprawnych od 2015 r., wcześniej pracował w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Po godzinach – instruktor aktywnej rehabilitacji. Od czasu wypadku w wieku 17 lat porusza się na wózku. Z wykształcenia magister administracji, pochodzi spod Warszawy, od wielu lat mieszka w Białymstoku. Prywatnie – mąż, ojciec, pasjonat fotografii, niezwykle aktywny (pływa, nurkuje, żegluje, lubi aktywność i ruch, jazdę na rowerze z synem).

Największą radością jest dla mnie każdy uśmiech, który uda się wywołać u osoby po wypadku. Pomaganie innym sprawia mi „dziką satysfakcję” – powiedział Adam Kujawa. Największą nagrodą jest ściana wyklejona podziękowaniami od tych, których spotkał na swojej drodze i mógł wesprzeć – to cieszy go najbardziej. – Uważam, że nie ma rzeczy, których nie da się zrobić, trzeba tylko znaleźć sposób i poświęcić na to odpowiednio dużo czasu – dodaje.

Adam Kujawa to także inicjator i pomysłodawca kampanii „Ostatni skok” i „Nieinni”. Spot „Ostatni skok”, przestrzegający przed niebezpiecznymi skokami na główkę do wody, prezentował młodzieży w szkołach, teraz pokaże im „Nieinnych”. Bohaterami tej produkcji jest szóstka osób niepełnosprawnych. Film opowiada ich historie, widzowie mają okazję zobaczyć, jak radzą sobie w życiu, jak potrafią być aktywni i czerpać ze świata, ile się da.

„Lista Mocy” znajduje się na stronie www.niepelnosprawni.pl.

Kamila Bogacewicz

Do góry