• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Pamiętaj o 1% podatku

Dodana: 21.04.2017 13:29

Kategorie: Aktualności Organizacje pozarządowe Sprawy Społeczne

To ostatnie dni na rozliczenie się z urzędem skarbowym. Zeznania podatkowe można składać tylko do 2 maja. Warto przekazać 1% podatku na białostockie organizacje pożytku publicznego.

Od początku roku Miasto Białystok prowadzi kampanią społeczną „1% niech zostanie w Białymstoku”. Wszystkie działania prowadzone pod tym hasłem zachęcają białostoczan do przekazywania 1% podatku na białostockie organizacje pożytku publicznego. Aby przekazać 1% podatku wystarczy w swoim zeznaniu podać numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego wybranej organizacji oraz wysokość kwoty na jej rzecz. W związku z tym, że 30 kwietnia wypada w niedzielę, na rozliczenie się mamy czas do 2 maja.

– To są bardzo ważne pieniądze dla organizacji pozarządowych. Warto, aby trafiły one w ręce najbardziej potrzebujących – mówi prezydent Tadeusz Truskolaski. – Jeszcze raz zachęcam mieszkańców do wspierania jednym procentem organizacji, które działają na rzecz białostoczan i Białegostoku.

Listę wszystkich organizacji pożytku publicznego uprawionych do otrzymania 1% podatku w 2017 roku można znaleźć na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej www.mpips.gov.pl, wśród nich jest wiele białostockich – warto je wesprzeć.

Na www.youtube.com mieszkańcy mogą obejrzeć rapowany spot przygotowany przez Miasto Białystok z udziałem muzyka Michała „Ciry” Ciruka.

Kamila Busłowska

Do góry