• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Otwarta sobota na Branickiego

Dodana: 21.04.2017 13:33

Kategorie: Aktualności Urząd Mieszkańcy

W najbliższą sobotę (22 kwietnia) białostoczanie będą mogli załatwić w Urzędzie Miejskim przy ul. J. K. Branickiego sprawy, na które często brakuje im czasu w tygodniu. W godz. 8.00–12.00 mogą także zadzwonić na miejską infolinię.

Do dyspozycji mieszkańców będą: Departament Obsługi Mieszkańców i Urząd Stanu Cywilnego przy ul. J.K. Branickiego 3/5. Instytucje zostaną otwarte między godz. 8.00 a 12.00. W tym samym czasie działać też będzie miejska infolinia – nr tel. 85 879 79 79.

Inicjatywa otwartych sobót w Urzędzie Miejskim jest realizowana od 2014 roku. Raz w miesiącu w wybraną sobotę białostoczanie przyjeżdżają do urzędu – najczęściej do Referatu Rejestracji Pojazdów oraz Referatu Dowodów Osobistych i Spraw Wojskowych. W tym pierwszym załatwiają sprawy związane m.in. z rejestracją pojazdu, wymianą dokumentów (dowodu rejestracyjnego, tablic rejestracyjnych, karty pojazdu) i wydaniem wtórników. W drugim przede wszystkim składają wnioski o wydanie dowodu osobistego i odbierają gotowy dokument.

– Otwarte soboty w Urzędzie Miejskim w Białymstoku to duże ułatwienie dla mieszkańców i znaczące usprawnienie ich obsługi. Za każdym razem z możliwości załatwienia sprawy w sobotę korzysta kilkaset osób – podkreśla prezydent Tadeusz Truskolaski.

Kolejną okazją do załatwienia spraw urzędowych w weekend będzie czwarta sobota w przyszłym miesiącu (27 maja). Departament Obsługi Mieszkańców i Urząd Stanu Cywilnego będą dostępne w godz. 8.00–12.00.

Kamila Busłowska

Plakat Otwarta Sobota w Urzędzie

Do góry