• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Nowe hamaki w białostockich parkach

Dodana: 13.03.2018 12:55

Kategorie: Aktualności Gospodarka Komunalna

Za kilka tygodni w parkach i na terenach zielonych w naszym mieście pojawią się nowe hamaki. Miasto rozstrzygnęło przetarg na dostawę i montaż sześciu hamaków.

Wykonawca, firma Puczyński – Mała Architektura z Pruszkowa, zamontuje nowe hamaki w Parku Antoniuk, parku przy ul. Fredry i na zieleńcach przy stawach na ul. Marczukowskiej. Dzięki temu mieszkańcy będą mieć do dyspozycji więcej hamaków niż rok temu, kiedy Miasto realizowało pomysł sondażowo i udostępniło białostoczanom 3 hamaki.

Zamówione hamaki będą wykonane z wysokiej jakości materiałów, wytrzymałych i odpornych na intensywne użytkowanie i działanie czynników atmosferycznych.

– Hamaki, które Miasto kupiło w zeszłym roku, cieszyły się dużym zainteresowaniem białostoczan. Dlatego teraz zwiększamy ich liczbę. Szczególnie zwracamy uwagę na jakość nowych hamaków, bo chcemy, żeby jak najdłużej służyły mieszkańcom – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Wykonawca zamówienia będzie miał 8 tygodni od podpisania umowy na montaż hamaków w wyznaczonych miejscach. W tym samym czasie na terenach rekreacyjnych miasta zostaną rozlokowane również hamaki, z których mieszkańcy korzystali w poprzednim sezonie. Jeden zostanie ustawiony w pobliżu placów zabaw w Parku Planty, drugi – w Parku Konstytucji 3 Maja.

Agnieszka Błachowska

Do góry