• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Nowe drogi na Jaroszówce

Dodana: 20.04.2017 14:27

Kategorie: Aktualności Inwestycje Drogi

Mieszkańcy kolejnych ulic zyskają wygodne dojazdy do swoich domów. Miasto szuka wykonawcy, który zajmie się budową ulic: Familijnej i Czerwonego Kapturka.

Od kliku lat poprawia się stan ulic osiedlowych w Białymstoku. Miasto systematycznie ogłasza przetargi na realizację takich przedsięwzięć na różnych białostockich osiedlach.

– W tym roku zaplanowaliśmy prawie pięćdziesiąt tego typu inwestycji, których łączna szacunkowa wartość to blisko 47 mln zł. Długość przebudowanych ulic przekroczy szesnaście kilometrów – powiedział Adam Poliński, zastępca prezydenta Białegostoku.

Najnowszy ogłoszony przez Miasto Białystok przetarg dotyczy budowy dwóch ulic na osiedlu Jaroszówka. Wybudowana zostanie ulica Familijna na odcinku od ul. Rycerskiej oraz ulica Czerwonego Kapturka – od ul. Rycerskiej do skrzyżowania z ul. Krasnoludków. Bedzie tam położona nowa nawierzchnia, wybudowane zostaną zjazdy i obustronne chodniki. Prace obejmą także kanalizację deszczową i oświetlenie uliczne. Dodatkowo przebudowane zostaną skrzyżowania – z ul. Rycerską i ul. Krasnoludków. Założone zostaną nowe zieleńce.

Na realizację tego przedsięwzięcia wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał pięć miesięcy od podpisania umowy. Oferty można składać do 11 maja.

Więcej informacji o planowanych inwestycjach osiedlowych można znaleźć na stronie www.bialystok.pl w zakładce „Drogi i Inwestycje”. W sumie w najbliższych latach mieszkańcy ok. stu ulic zyskają wygodniejsze dojazdy do swoich domów.

Kamila Busłowska

Do góry