• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Nowe boisko przy ZSP nr 5

Dodana: 25.05.2018 11:50

Kategorie: Aktualności Edukacja Sport Inwestycje

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 zyskali nowe boisko wielofunkcyjne. Podczas zorganizowanego dziś (25 maja) przez placówkę Dnia Sportu odbyło się uroczyste otwarcie obiektu.

Wielofunkcyjne boisko przy szkole na ul. Magnoliowej to kolejna sportowa inwestycja w naszym mieście. Została zrealizowana w formule „zaprojektuj i zbuduj”. Powstało boisko o poliuretanowej nawierzchni o wymiarach 44x26 m, przeznaczone do gry w piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Teren został ogrodzony, wyposażony w oświetlenie i monitoring. Na budowę obiektu Miasto przeznaczyło prawie 636 tys. zł.

– Budując nowoczesne obiekty sportowe stwarzamy uczniom i innym białostoczanom komfortowe warunki do aktywności fizycznej. To zachęta dla wszystkich do uprawiania sportu i zdrowego stylu życia – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

W piątek (25 maja) w tej placówce na Zielonych Wzgórzach odbył się także szkolny Dzień Sportu. W trakcie spotkania wręczono statuetkę Najlepszego Sportowca ZSP nr 5. Zorganizowano również mini olimpiadę dla grup przedszkolnych oraz klas I i IV. Konkurencje były rozgrywane na nowym boisku. Wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje dla najmłodszych, m.in. bańki, balony, malowanie twarzy.

Agnieszka Błachowska

Do góry