• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Nowa siłownia „pod chmurką” powstanie na Dziesięcinach II

Dodana: 20.11.2015 10:34

Siłownia zewnętrzna z dziewięcioma urządzeniami do ćwiczeń, stołem do ping-ponga i stołem do gry w szachy, piaskownicą i bujakiem powstanie przy ul. Palmowej w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2015. Miasto właśnie rozstrzygnęło przetarg na realizację tej inwestycji

Do przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej i urządzenie siłowni zewnętrznej na Dziesięcinach II zgłosiły się dwie firmy, jedna z Lublina, druga z Dobrzyniewa Dużego. Za najkorzystniejszą ofertę uznano tę złożoną przez przedsiębiorstwo Hydros Plus Tomasz Kulesza. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 30 dni na realizację tej inwestycji.

Ta sportowa inwestycja zostanie zrealizowana przy Szkole Podstawowej nr 47 przy ul. Palmowej 28 w Białymstoku. Na osiedlu Dziesięciny II powstanie nie tylko siłownia „pod chmurką”, stanie tam także betonowy stół do ping-ponga oraz stół do gry w szachy. Pojawią się także elementy placu zabaw dla dzieci, takie jak piaskownica i bujak na sprężynie. Siłownia zostanie wyposażona w dziewięć urządzeń umożliwiających ćwiczenia na świeżym powietrzu, takie jak np. stepper, twister, wioślarz czy biegacz.

Nowy teren rekreacyjny zostanie oświetlony i wyposażony w elementy tzw. małej architektury czyli ławeczki i kosze na śmieci. Staną tam cztery nowe drewniane ławki i kosze oraz cztery latarnie. Dodatkowo zamontowana zostanie tam również obrotowa kamera monitoringowa wraz z rejestratorem. Koszt tej inwestycji – przygotowania dokumentacji projektowej i urządzenia siłowni zewnętrznej – to ok. 278 tys. zł.

– Siłownia „Pod chmurką” na osiedlu Dziesięciny II to projekt, który zostanie zrealizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2015 – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Dzięki głosom białostoczan powstanie nowe miejsce do sportowej aktywności. To przykład na to, że warto zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego, a następnie na nie głosować.

W zeszłorocznym głosowaniu ten osiedlowy projekt zdobył 2 388 głosów. W 2014 roku mieszkańcy Białegostoku do realizacji wytypowali 15 projektów: 4 duże (ogólnomiejskie) i 11 małych (osiedlowych).

Do góry