• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Noc Muzeów już jutro

Dodana: 19.05.2017 11:09

Kategorie: Aktualności Kultura Organizacje pozarządowe

Co roku mieszkańcy Białegostoku chętnie uczestniczą w atrakcjach przygotowanych w ramach Nocy Muzeów. Tym razem mogą wybierać spośród ok. 70 wydarzeń organizowanych przez miejskie i wojewódzkie instytucje oraz organizacje pozarządowe.

W nocy z soboty na niedzielę wszyscy zainteresowani będą mogli bezpłatnie zwiedzić liczne wystawy i wziąć udział w specjalnie zorganizowanych wydarzeniach. Nie zabraknie ciekawych zajęć dla najmłodszych. Pierwsze atrakcje rozpoczną się już o godz. 14.00, jednak większość wydarzeń odbędzie się w godz. 18.00–24.00.

– Jak co roku białostocka Noc Muzeów będzie okazją do bezpłatnego zwiedzania miejskich zabytków, obejrzenia wystaw, projekcji filmowych, pokazów, warsztatów. Zapraszam wszystkich do udziału i poznawania atrakcji naszego miasta – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

W tym roku 26 instytucji i organizacji przygotowało oferty dla zwiedzających. Na najbliższą sobotnią majową noc zaplanowano blisko 70 wydarzeń. W ubiegłym roku w organizację Nocy Muzeów zaangażowało się ok. 20 podmiotów i odbyło się ok. 60 wydarzeń.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w 1997 roku w Berlinie. Cztery lata później stała się imprezą powszechną. Bierze w niej udział ok. 120 europejskich miast.

Agnieszka Błachowska


Plakat Noc Muezów w Białymstoku

Pliki do pobrania

Plakat - Noc muzeów 2017

rozmiar: 404.25 KB PDF pobierz
Do góry