• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Najlepsi mówcy wyróżnieni

Dodana: 17.06.2016 15:00

Kategorie: Aktualności Edukacja

Dziewięcioro uczniów ze szkół gimnazjalnych i trzynaścioro z ponadgimnazjalnych otrzymało podziękowania za udział w szkolnych debatach samorządowych. Debaty zorganizowano w ramach Białostockiego Forum Szkół

W piątek, 17 czerwca, w Pałacyku Gościnnym wręczono podziękowania uczniom – mówcom oraz nauczycielom zaangażowanym w zorganizowanie dwóch szkolnych debat samorządowych. Otrzymali je młodzi mówcy oraz Alicja Witkowska – dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 3, Mariusz Pęza – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Urszula Chomik-Kraszewska z XI Liceum Ogólnokształcącego i Joanna Żaworonek z ZSTiO w Białymstoku.

Gratuluję wszystkim wyróżnionym uczniom – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. – Umiejętność dowodzenia swoich racji pomaga w życiu, i to nie tylko zawodowym. Warto się tego uczyć.

Obydwie szkolne debaty samorządowe odbyły się w ramach XVII Białostockiego Forum Szkół pod hasłem „Być dla innych”. Debatę szkół gimnazjalnych zorganizowano 9 czerwca, szkół ponadgimnazjalnych – 10 czerwca. Młodzież przed spotkaniem uczestniczyła w zajęciach z emisji głosu, komunikacji interpersonalnej, wystąpień publicznych, a także w warsztatach z protokołu dyplomatycznego.

Gimnazjaliści rozmawiali o tym „Czy tylko wielcy ludzie zmieniają świat?”. W trakcie dyskusji młodzież szukała odpowiedzi na pytanie, jak należy rozumieć określenie „wielcy ludzie”, w czym przejawia się wielkość człowieka. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że każdy  z nas może zmieniać świat, choćby ten najbliższy sobie i każdy jest w jakiś sposób wielki, jeśli ma „otwarte serce” i życzliwość dla drugiego człowieka. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zmierzyli się z tezą „Więcej korzyści jest z dawania, niż brania”. W trakcie spotkania udało się ją potwierdzić.

Kamila Busłowska

Do góry