• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Miesiąc dla psich seniorów

Dodana: 03.01.2018 13:15

Kategorie: Aktualności Gospodarka Komunalna

Styczeń w Schronisku dla Zwierząt w Białymstoku upłynie pod hasłem „Pora na Psiego Seniora”. Jest to nowa akcja wolontariuszy ze schroniska, która ma zachęcić do adopcji starszych psów.

Podczas akcji wolontariusze postanowili skupić się na psach powyżej 10 roku życia. Obecnie w białostockim schronisku przebywa ponad 70 psów w tym wieku. Niestety, niewiele osób decyduje się na adopcję takich starszych zwierząt, większość jest zainteresowana młodszymi lub szczeniakami.

Te starsze psiaki często są pomijane i zapomniane, a to właśnie one, z wielkim życiowym doświadczeniem, po przejściach, potrzebują przede wszystkim naszej uwagi i miłości, by móc się zestarzeć nie w schroniskowym boksie, a właśnie przy boku ukochanego opiekuna bądź opiekunki – mówi Maciej Żalikowski, jeden z organizatorów akcji.

Na tę akcję wolontariusze nie przez przypadek wybrali właśnie styczeń, kiedy obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka.

– Bardzo nam zależy, żeby mieszkańcy Białegostoku nie zapominali o naszych schroniskowych staruszkach – zapewnia zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Dlatego gorąco zachęcam do udziału w tej styczniowej akcji i wsparcia wolontariuszy w ich dążeniach.

Przez cały miesiąc wolontariusze będą pokazywać seniorów z białostockiego schroniska i zachęcać do ich adopcji. W tym celu utworzyli specjalne wydarzenie na Facebooku, gdzie będą zamieszczać wszystkie aktualności i szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń, a także przypominać, że starsze psy można adoptować za symboliczną złotówkę.

Głównym wydarzeniem w ramach akcji będzie weekend kameralnych spacerów ze staruszkami, który odbędzie się w dniach 20-21 stycznia. Będzie można wtedy porozmawiać z wolontariuszami, poznać psa, wybrać się na wspólny spacer, zrobić pamiątkowe zdjęcie. Natomiast w ostatnią niedzielę stycznia, 28 stycznia, wszyscy właściciele starszych czworonogów oraz ci, którzy rozważają adopcję takiego zwierzaka, będą mogli wziąć udział w otwartych wykładach specjalistów o opiece nad dorosłymi psami.

Ponadto w kilkunastu lokalach gastronomicznych na terenie miasta będą dostępne albumy ze zdjęciami bohaterów akcji. Do akcji włączyły się również sklepy zoologiczne z Białegostoku. Wszystkim osobom, które zdecydują się na adopcję starszych psów z naszego schroniska, przygotowały specjalne rabaty.

Oprac. Anna Kowalska

Do góry