• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Lekkoatleci w Białymstoku

Dodana: 16.05.2018 15:10

Kategorie: Aktualności Sport Promocja

Miłośnicy sportu będą mieli wyjątkową okazję do spotkania w Białymstoku czołówki lekkoatletów z Polski i ze świata. W najbliższą niedzielę (20 maja) na Rynku Kościuszki odbędzie się Mityng Gwiazd – debiutancka edycja plenerowego spotkania z utytułowanymi lekkoatletami.

Najsilniejszymi zawodnikami, których będzie można spotkać na białostockim Rynku Kościuszki, będą kulomioci. Obok polskiego mocarza Michała Haratyka, wicemistrza Europy z Amsterdamu (2016), do rywalizacji przystąpią światowej klasy kulomioci. W Białymstoku nie zabraknie piątego zawodnika igrzysk w Rio i rekordzisty Brazylii Darlana Romani. W nowej roli zobaczymy wicemistrza olimpijskiego w rzucie dyskiem – Piotra Małachowskiego. W konkursie kulomiotek wystąpi najlepsza polska zawodniczka, piąta kulomiotka ostatnich halowych mistrzostw świata, Paulina Guba. W konkurencji pań wystartują też: białoruska mistrzyni świata U18 Alona Dubicka i medalistka mistrzostw Europy U23 Klaudia Kardasz.

Niezwykle ciekawie zapowiada się również konkurs skoku wzwyż. Dopingować będzie można m.in. halowego mistrza Europy z Belgradu Sylwestra Bednarka oraz mającego na koncie wynik 2.40 m i brąz halowych mistrzostw świata Ukraińca Andrija Procenko. W tej konkurencji zobaczymy również Białorusina Pawła Sieliwierstau (brązowego medalistę ubiegłorocznych mistrzostw) i młodych sportowców: Maksima Niedasiekau i Norberta Kobielskiego.

Największą gwiazdą konkursu skoku o tyczce będzie Piotr Lisek. Rekordzista Polski (6.00 m) od kilku lat nie schodzi z podium wielkich światowych imprez. Jego waleczność oraz sportowe ambicje są gwarancją świetnego widowiska.

Mityng Gwiazd będzie wydarzeniem, które w widowiskowej i dostępnej dla wszystkich formule zaprezentuje lekkoatletykę na bardzo wysokim poziomie – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – To okazja do obejrzenia najlepszych sportowców. To także impreza dla całych rodzin, serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców.

Główne zmagania sportowe poprzedzi zabawa dla dzieci i ich rodziców. Tu będzie można spotkać m.in. Tomasza Majewskiego – dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą oraz dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego w rzucie dyskiem Piotra Małachowskiego.

Wybór Białegostoku na organizację tej imprezy nie był przypadkowy. To ważne miasto na sportowej mapie Polski. To właśnie tu trenują lekkoatleci światowego formatu, jak Kamila Lićwinko i Wojciech Nowicki. W Białymstoku zorganizowano 93. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Zawody, które okazały się dużym sukcesem nie tylko sportowym, ale również promocyjnym, odbyły się w lipcu 2017 roku na stadionie w Zwierzyńcu. I właśnie ta impreza stała się inspiracją do organizacji tegorocznego Mityngu. Wydarzenie ma być transmitowane w TVP Sport.

Program Mityngu Gwiazd

20.05.2018 r., Rynek Kościuszki:

  • godz. 11.00-12.00 zabawa z lekkoatletyką, zajęcia dla dzieci i rodziców
  • godz. 12.00-13.00 rozgrzewka gwiazd przed zmaganiami
  • godz. 13.00-15.30 Mityng

(oprac. Anna Kowalska)Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki

Do góry