• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Konkurs na niepodległościową witrynę

Dodana: 25.10.2016 11:56

Kategorie: Aktualności Konkursy Promocja Kultura Edukacja

Prezydent Białegostoku zachęca mieszkańców, białostockie jednostki edukacyjne i kulturalne oraz właścicieli firm do udziału w konkursie na najpiękniej udekorowane miejsce z okazji Święta Niepodległości. Zdjęcia można nadsyłać między 7 a 14 listopada

Konkurs na najpiękniej udekorowane miejsce w Białymstoku związany jest z obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Skierowany jest do białostoczan, jednostek edukacyjnych i kulturalnych, właścicieli firm, sklepów, biur i punktów usługowych z naszego miasta. Został podzielony na trzy kategorie. Celem konkursu jest promowanie postaw patriotycznych wśród białostoczan i zachęcanie do ozdabiania mieszkań, instytucji czy sklepów z okazji 11 listopada. To także powrót do tradycji ozdabiania okien sklepowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

– Chcemy promować radosny sposób świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Był to był bowiem bez wątpienia jeden z najradośniejszych dni w historii naszego kraju – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Fotografie przedstawiające udekorowane miejsca w Białymstoku – okna, balkony, witryny sklepowe i gabloty – można nadsyłać od 7 do 14 listopada na adres: promocja@um.bialystok.pl (temat: Święto Niepodległości). Do zdjęcia należy również dołączyć informację o miejscu wykonania dekoracji oraz imię, nazwisko i telefon kontaktowy. W przypadku firm czy instytucji należy podać ich nazwę, adres oraz telefon.

Przesłane fotografie będą systematycznie zamieszczane na Facebooku na profilu Wschodzący Białystok. Wygrają te zdjęcia, które otrzymają najwięcej polubień (kliknięć „lubię to”). Głosowanie na poszczególne zgłoszenia rozpocznie się z chwilą ich publikacji na tablicy Wschodzący Białystok i potrwa do 18 listopada.

W miejskim konkursie przewidziano 9 nagród w postaci pamiątkowych grawertonów oraz upominków rzeczowych. Nagrody otrzyma po trzech laureatów z każdej kategorii (mieszkańcy, jednostki edukacyjne i kulturalne, firmy). Zwycięzców poznamy do 25 listopada 2016 r. Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są w regulaminie.

To kolejna edycja konkursu na najpiękniej udekorowaną witrynę w Białymstoku. W poprzednich latach sklepowe witryny zmieniały swoje oblicza z okazji Święta Niepodległości i Narodowego Święta 3 Maja.

Kamila Busłowska

Plakat Konkurs na dekorację z okazji Święta Niepodległości

Pliki do pobrania

Regulamin konkursu

rozmiar: 19.95 KB DOCX pobierz

Ulotka - konkurs na dekorację

rozmiar: 6.25 MB PDF pobierz
Do góry