• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Koncert „Kolędy Wielkie w Białymstoku”

Dodana: 05.12.2017 12:40

Kategorie: Aktualności Kultura

Po raz trzeci w naszym mieście odbędzie się świąteczny koncert z gwiazdami. Dziś (5 grudnia) w kościele na Wysokim Stoczku kolędy zaśpiewają polskie gwiazdy – m.in. Anna Wyszkoni, Krzysztof Cugowski, bracia Golcowie. Koncert „Kolędy Wielkie w Białymstoku” zostanie także pokazany w TVP1 25 grudnia.

Koncert po raz kolejny odbywa się na zaproszenie prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. „Kolędy Wielkie w Białymstoku” będzie można usłyszeć już we wtorek (5 grudnia) o godz. 20.00, w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Ks. Abp. R. Jałbrzykowskiego. Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zaśpiewają m.in.: Anna Wyszkoni z zespołem, Krzysztof Cugowski, Paweł i Łukasz Golcowie, Natalia Szroeder, Margaret i Arka Noego. Całość poprowadzi Marta Manowska, wyreżyseruje ­– Konrad Smuga.

W Białymstoku można będzie wysłuchać m.in. „Dzisiaj w Betlejem”, „Lulajże Jezuniu” czy „Przybieżeli do Betlejem”. Białostocki koncert będzie można obejrzeć ponownie na ekranie podczas emisji w telewizji publicznej (I program), pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia. Po emisji premierowej koncert będzie powtarzany także w innych stacjach TVP, w tym także odbieranych przez Polaków mieszkających za granicą.

– To już tradycja, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia pokazujemy nasze miasto i jedną z białostockich świątyńMamy nadzieję, że nie tylko białostoczanie, ale także mieszkańcy innych regionów Polski chętnie obejrzą ten wyjątkowy koncert kolęd – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Wydarzenie będzie niezapomnianym przeżyciem duchowym, muzycznym i wizualnym. Za realizację telewizyjną, światło i grafikę odpowiadać będą najlepsi polscy twórcy. Zagwarantuje to wysoki poziom widowiska.

Organizatorem koncertu kolęd jest Miasto Białystok. Pula bezpłatnych zaproszeń została przekazana do dyspozycji mieszkańców w drodze konkursu. Konkurs został zorganizowany na Facebooku – Wschodzący Białystok.

W zeszłym roku kolędy i pastorałki w wykonaniu polskich gwiazd białostoczanie mogli usłyszeć w kościele na Dziesięcinach, dwa lata temu – w Katedrze Białostockiej. Ubiegłoroczny koncert drugiego dnia świąt w telewizji obejrzało ok. 2,5 mln ludzi.

Kamila Bogacewicz

Do góry