• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Najnowszy teledysk z Białegostoku

Dodana: 11.01.2017 08:56

Kategorie: Aktualności Kultura Promocja

Michał „Cira” Ciruk nagrał nowy teledysk do utworu z albumu „Pocztówki z miasta B.”. „Moje małe sanktuaria” to kolejna piosenka – po „Pierwszej pocztówce” i „Naszej twierdzy” – która dzięki wsparciu z budżetu miasta Białegostoku zyskała wideoklip

„Moje małe sanktuaria” to utwór z "białostockiego" albumu „Pocztówki z miasta B.”, wydanego przez Michała Ciruka. Utwór „Moje małe sanktuaria”, podobnie jak „Pierwsza pocztówka”, ukazuje znajome białostoczanom miejsca i obrazy. „Cira” pokazuje miejsca świadczące o naszej wielokulturowości i wielowyznaniowości – m.in. Katedrę, kościół Św. Rocha, cerkiew Św. Mikołaja, przypomina spaloną Wielką Synagogę, meczet w Kruszynianach.

– Jestem dumny z bycia białostoczaninem i dumny z tego, że „Pocztówki...” przyjęły się tak dobrze – powiedział raper Michał Ciruk. – Mam nadzieję, że mieszkańcom spodoba się mój nowy teledysk.

Cała płyta jest zaproszeniem do wędrówki po Białymstoku: ukazuje jego charakterystyczne miejsca, przywołuje znane osoby i mieszkańców, a przede wszystkim przywraca miastu i nam wszystkim wspomnienia. Zmusza słuchacza do refleksji o mieście i jego historii, z nostalgią przywołuje wspomnienia młodzieńczych lat.

Michał "Cira" Ciruk to stypendysta Prezydenta Miasta Białegostoku.

Kolejny dobry klip Michała „Ciry” Ciruka to przykład na to, jak dobrym i pożytecznym pomysłem są stypendia artystyczne prezydenta Białegostoku. Pokazuje to nam, że twórczość młodego artysty jest nie tylko wartościowa, ale może także przyczynić się do promocji naszego miasta – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W dotychczasowym dorobku Michała Ciruka znajdują się m.in.: album Zapracowany Obibok 2 (Reformat4, 2011), Plastikowy Kosmos (Step Records, 2013), Głodni z Natury (Step Records, 2013) oraz Niewidzialny Celebryta (Step Records, 2014). Michał Ciruk to nie tylko zdolny raper, który reprezentuje Białystok i jest rozpoznawalny w Polsce. To również autor rysunków i obrazów oraz poeta.

Kamila Busłowska

Do góry