• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Kolejne boisko i termomodernizacja

Dodana: 16.06.2017 09:50

Kategorie: Aktualności Edukacja Inwestycje

W białostockim przedszkolu nr 2 przy ul. Mazowieckiej 39E podczas wakacji zostaną zrealizowane inwestycje. Od września najmłodsi będą mogli korzystać z nowego mini boiska. Budynek placówki przejdzie też termomodernizację. Miasto właśnie podpisało umowę z wykonawcą inwestycji.

Wykonawca wybuduje nowe miejsce do aktywności fizycznej przedszkolaków. Wielofunkcyjne boisko będzie miało sztuczną nawierzchnię o wymiarach 10x15 m. Zostanie wyposażone w bramki do piłki nożnej i kosz do gry w koszykówkę.

– To uatrakcyjni teren placówki przy ul. Mazowieckiej i zapewni dzieciom nowe miejsce do zabawy, rozwoju ruchowego, aktywnego wypoczynku – powiedział Adam Poliński, zastępca prezydenta Białegostoku.

Termomodernizacja przedszkola umożliwi placówce oszczędności i da komfortowe warunki do pracy i opieki nad dziećmi. Prace obejmą m.in. docieplenie budynku i wymianę okien. Wejścia i tarasy zostaną przebudowane tak, aby były dostępne dla niepełnosprawnych. Otoczenie przedszkola zostanie uporządkowane. W ramach prac wykonawca wymieni nawierzchnię i ogrodzenie. Na terenie placówki powstanie też wiata na rowery.

Termin zakończenia prac zaplanowano na połowę sierpnia 2017 roku. Koszt inwestycji wynosi ponad 1 mln 626 tys. zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm, którego liderem jest PHU TAZ s.c. z Białegostoku.

Agnieszka Błachowska

Do góry