• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Klub dla białostockich seniorów

Dodana: 03.01.2018 13:20

Kategorie: Aktualności Sprawy Społeczne Seniorzy

Miasto rozstrzygnęło konkurs na prowadzenie klubu, w którym osoby po 60 roku życia spędzą aktywnie czas. Organizacją tego miejsca przy ul. W. Witosa 15B lok. 12 zajmie się stowarzyszenie Klanza.

Na otwarty konkurs ofert w zakresie prowadzenia klubu seniora Miasto przeznaczyło 130 tysięcy złotych. Dotację przyznano Polskiemu Stowarzyszeniu Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział Białostocki. Zadanie to będzie realizowane między styczniem a grudniem 2018 roku. Celem działalności takiego klubu, czynnego od poniedziałku do piątku, jest aktywizacja społeczna starszego pokolenia.

– Wspieramy inicjatywy skierowane do białostockich seniorów. Klub to dla nich ważne miejsce. Dzięki niemu mogą być bardziej aktywni i kontaktować się z innymi – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

W 2016 r. Miasto na prowadzenie klubu seniora przeznaczyło 80 tys. zł, rok później – 130 tys. zł. Z myślą o białostockich seniorach wprowadziło także Kartę Aktywnego Seniora (w 2015 r.) czy wydało „Informator seniora” (w 2017 r.). Karta Aktywnego Seniora oferuje zniżki w miejskich jednostkach sportu i kultury oraz u partnerów prywatnych. Więcej informacji o tej karcie i zasadach przystąpienia do programu znajduje się na stronie: www.seniorzy.bialystok.pl.

Kamila Bogacewicz

Do góry