• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Jubileuszowa Oktawa Kultur

Dodana: 17.07.2017 13:26

Kategorie: Aktualności Kultura Promocja

Tegoroczna, dziesiąta edycja Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur” odbędzie się w ostatnich dniach lipca. Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w koncertach, występach i spektaklach, które odbędą się w ponad dwudziestu miejscowościach na Podlasiu.

Podczas festiwalu wystąpi 28 zespołów z 11 państw, m.in. z Rosji, Białorusi, Ukrainy i Litwy. Na scenach pojawią się również artyści z Izraela, Grecji czy Chorwacji. Koncerty będą odbywać się od 26 do 30 lipca w Białymstoku na Rynku Kościuszki oraz od 28 do 30 lipca na scenach w miejscowościach takich jak Łomża, Ciechanowiec, Augustów, Suwałki, Tykocin, Hajnówka, Białowieża, Rajgród i inne. Pierwszego dnia festiwalu między białostocką katedrą a placem przy ratuszu przejdzie parada zespołów. Następnie o godz. 18.00 odbędzie się koncert inauguracyjny.

Mieszkańcy i turyści odwiedzający Białystok podczas wakacyjnych podróży już dziesiąty raz będą mogli uczestniczyć w Podlaskiej Oktawie Kultur. To impreza, która z roku na rok coraz bardziej rozwija się i wpływa na wzrost atrakcyjności naszego miasta i regionu – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Wśród wykonawców z Polski, którzy wystąpią podczas Podlaskiej Oktawy Kultur można wymienić m.in. Klezmafour, Cicha&Pałyga, Kurpie Zielone, Sarakina i Teatr Pijana Sypialnia. Z zagranicy przyjadą Państwowy Akademicki Chór im. G.G. Veryovki (Kijów), Biełyje Rosy (Grodno), Art.-Trio Volnitsa (Moskwa) i inne.

Bogaty program imprezy oraz owocna współpraca regionalna i międzynarodowa samorządów, różnych instytucji, artystów i sponsorów przyczyniają się do rozwoju Oktawy Kultur i promocji różnorodności kulturowej. Podlaska Oktawa Kultur odbywa się m.in. ze wsparciem finansowym Miasta Białegostoku.  

Agnieszka Błachowska

fot. Wojewódzki Ośrodek Animacj Kultury w Białymstoku

 

Pliki do pobrania

Program Podlaskiej Oktawy Kultur

rozmiar: 3.05 MB JPG pobierz
Do góry