• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Jubileusz świetlicy dla dzieci

Dodana: 15.06.2018 14:33

Świetlica Dziennego Pobytu dla Dzieci przy Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku istnieje już od dwudziestu lat. Placówka organizuje dzieciom i młodzieży wolny czas i zapewnia dodatkowe zajęcia oraz różne formy terapii. Dziś (15 czerwca) świetlica obchodziła jubileusz 20-lecia istnienia.

Świetlica Dziennego Pobytu dla Dzieci przy ul. Barszczańskiej 18 powstała w 1998 roku. Przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat, które wychowują się w rodzinach z problemem alkoholowym. Celem placówki jest m.in. kształtowanie pozytywnych postaw, nauczenie konstruktywnego radzenia sobie z trudnościami życiowymi, rozwiązywania konfliktów oraz właściwego spędzania wolnego czasu.

Białostocka placówka pełni funkcję opiekuńczą i wychowawczą. Realizację zadań zapewnia fachowa, wykwalifikowana kadra pedagogiczna, przygotowana do pracy z dziećmi. W świetlicy podopieczni mogą liczyć na pomoc w nauce, różne formy terapii, organizację wolnego czasu. Mogą korzystać ze wsparcia asystentów rodziny. W placówce prowadzone są różnorodne tematycznie zajęcia, m.in. socjoterapeutyczne, z arteterapii, artystyczne, czytelnicze, komputerowe, kulinarne, sportowe, logopedyczne.

Praca, którą każdego dnia wspólnie wykonują tu nauczyciele i ich podopieczni, jest nieoceniona. Dzięki niej dzieci i młodzież uczą się nowych umiejętności i tego, jak radzić sobie z problemami dnia codziennego, zdobywają wiedzę, rozwijają się – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz. – To miejsce, gdzie rodzice mogą przyprowadzić swoje dziecko i mieć pewność, że zyska tu fachową opiekę i wsparcie.

Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00 oraz w soboty w godzinach 8.00-16.00. Pobyt dziecka jest dobrowolny i bezpłatny. Wymaga jedynie odpowiedniej opinii wydanej przez pedagoga szkolnego lub pracownika socjalnego – w przypadku dzieci z rodzin korzystających ze świadczeń Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Kamila Bogacewicz

Do góry