• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Grudniowe Środy Literackie w Książnicy Podlaskiej

Dodana: 24.11.2015 13:57

Kategorie: Aktualności Kultura

Grzegorz Krysiewicz, Piotr Pytasz i Barbara Góralczuk to goście grudniowych „Śród Literackich” w Książnicy Podlaskiej. Wszystkich białostoczan zapraszamy na spotkania z literaturą

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na kolejne „Środy Literackie”, w grudniu 2015 r. odbędą się trzy spotkania. Rozpoczną się one o godz. 17.00 w Czytelni Książek przy ul. J. Kilińskiego 16 (I piętro). Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.

  • 2 grudnia 2015 r. "Spotkanie z Historią"

Grzegorz Krysiewicz – prezes Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość "Skała", propagującego historię lokalną. Organizator imprez związanych z obchodami świąt narodowych. Współorganizator "Spotkań z Historią" w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy (ich tematem są kwestie historyczno-społeczne, polityczne i gospodarcze). Osoba odpowiedzialna za publikację "Wspomnień wojennych" – książki zawierającej listę obywateli gminy Choroszcz (deportowanych w głąb Związku Radzieckiego) oraz ich wspomnienia z pobytu na Syberii.

  • 9 grudnia 2015 r. "Ikona Kazańska"

Piotr Pytasz – ur. 12.06.1957 r. w Białymstoku, pisarz i malarz, architekt, przedsiębiorca, twórca projektów Izby Przemysłowo-Handlowej, szkoły w Ogrodniczkach, kościoła p. w. Wszystkich Świętych oraz kaplicy w Sochoniach. Autor książki "Ikona Kazańska". 

  • 16 grudnia 2015 "Jestem dzieckiem naszej ziemi"

Barbara Góralczuk – pisarka, poetka, autorka książki "Nadzieja aż po horyzont", zawierającej wspomnienia jej babci z tułaczki po Rosji w latach 1915-1919. Pracuje nad kolejną powieścią o życiu na wsi w okresie sanacji. Autorka bajek i wierszy publikowanych w języku polskim i białoruskim. Pisze przede wszystkim o Podlasiu.

Do góry