• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Gala wolontariatu

Dodana: 18.12.2017 15:35

Kategorie: Aktualności Organizacje pozarządowe Wolontariat

Ponad 170 osób wyróżniono nagrodą „Wolontariusz ma Medal”. W trakcie Gali Wolontariatu doceniono wolontariuszy zaangażowanych w działania białostockich organizacji pozarządowych.

Gala Wolontariatu odbyła się w poniedziałek (18 grudnia) w Białostockim Teatrze Lalek. Uczestnicy spotkania wysłuchali wystąpienia Szymona Hołowni „Jak robić dobrze – co jest ważniejsze w pomaganiu: rozwaga czy intuicja?” oraz Krystyny Stefanowicz „Stowarzyszenie Bartka – dobra praktyka”.

Podczas dzisiejszej gali nagrodzeni zostali wolontariusze zaangażowani w działanie organizacji pozarządowych w Białymstoku. Wyróżniono 176 osób działających na rzecz białostoczan. To forma docenienia wolontariuszy, którzy wkładają wysiłek w pomaganie innym. Dzięki ich aktywności pomoc i wsparcie trafiają do ludzi potrzebujących.

W trakcie gali rozstrzygnięto także konkurs „Barwy Wolontariatu 2017”. Laureaci otrzymali statuetki za społeczne zaangażowanie w województwie podlaskim.

Gala została organizowana w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego oraz przy wsparciu finansowym Miasta Białystok. 

Kamila Bogacewicz

Do góry