• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Ferie 2016 w Białymstoku

Dodana: 22.01.2016 15:51

Miejskie instytucje kultury, obiekty sportowe, białostockie kluby sportowe, stowarzyszenia i fundacje przygotowały bogatą ofertę na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Liczne zajęcia artystyczne i sportowe, warsztaty, seanse filmowe to szansa na ciekawe spędzenie czasu w naszym mieście

Ferie w Białymstoku nie będą nudne, nie trzeba ich spędzać w domu czy galerii handlowej. Warto spędzić je ciekawie, w gronie rówieśników. Młodzi białostoczanie mogą skorzystać nie tylko z oferty placówek kulturalnych, obiektów sportowych, ale także organizacji pozarządowych. – Przeznaczyliśmy 50 tysięcy złotych na dofinansowanie wypoczynku dzieci i młodzieży w ramach otwartego konkursu ofert – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński.

Wśród dofinansowanych projektów znalazły się dwie oferty organizacji tzw. otwartych drzwi, dziewięć propozycji spędzenia czasu na półkoloniach i jedenaście – na koloniach i obozach wypoczynkowych. Listę tych przedsięwzięć można znaleźć na stronie www.bialystok.pl w zakładce Edukacja. Z tej oferty będzie mogło skorzystać ok. 900 dzieci, szczegółowe informacje dostępne są u organizatorów zimowisk.

Miejskie instytucje kultury i obiekty sportowe przygotowały interesującą i różnorodną ofertę zajęć oraz warsztatów na czas ferii zimowych w Białymstoku – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Zachęcamy młodych białostoczan do skorzystania z ich propozycji.

Jak co roku Białostocki Ośrodek Kultury przygotował „Akcję Zima”. W kinie Forum zostaną wyemitowane filmy dla najmłodszych. Poza seansami filmowymi dzieci będą mogły wziąć udział w dwóch darmowych imprezach: dyskotece (29 stycznia) i karaoke (1 lutego), a także poznać Annę Bayer, autorkę tomiku wierszy „Szczypawki” (5 lutego). Ciekawe zajęcia przygotowali muzealnicy z Muzeum Wojska w Białymstoku. Dzieci będą mogły wcielić się w postacie Hetmana Wielkiego Koronnego J. K. Branickiego czy Piotra Wiesiołowskiego, zbudować makietę przedwojennego Białegostoku czy też poznać historię dorożek. Odbędą się zarówno zajęcia dla grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych – w ramach Muzealnego Placu Zabaw (23 i 30 stycznia).

Tradycyjnie Centrum Ludwika Zamenhofa zaprasza młodych białostoczan do wspólnej zabawy klockami LEGO. Zajęcia będą odbywały się między 25 stycznia a 14 lutego, w godz. 10.00-17.00. To będzie także szansa na obejrzenie niezwykłej, zbudowanej z 12 tysięcy elementów, budowli – Pałacu Branickich. Dzieci będą mogły również wziąć udział w konkursie „Kreatywny Budowniczy”. Z kolei wyjątkowe zajęcia, na których młodzi białostoczanie będą mogli poznać tajniki przygotowywania filmów poklatkowych, odbędą się w Galerii im. Sleńdzińskich. Uczestnicy warsztatów „Animatyskop. Manufaktura lalek” zmierzą się ze stworzeniem postaci, którą będzie można łatwo animować.

Miłośnikom zajęć artystycznych polecamy ferie w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku (25-29 stycznia). Dzieci będą mogły podszkolić swoje umiejętności plastyczne, teatralne i taneczne, a także zwiedzić Stadion Miejski, obejrzeć wystawę „Dom dla lalek”, wybrać się do kina i na lodowisko. Z kolei Galeria Arsenał zaprasza na warsztaty dla nastolatków („Sztuka vs. Dizajn”), zajęcia fotograficzne („Opowiedz, w ramach cyklu Razem znaczy więcej, czyli w jedności siła”) oraz warsztaty rodzinne („Świat na opak”).

Specjalną ofertę przygotował również Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Trzy miejskie pływalnie zapraszają na kursy nauki i doskonalenia pływalnia. Proponują także promocyjne, jednorazowe bilety wstępu za 5 zł. Promocja będzie obowiązywała przez dwa tygodnie ferii – od poniedziałku do piątku do godz. 16.15. Miłośnicy jazdy na łyżwach i nartach również znajdą coś dla siebie. Wybrać się można na lodowisko (będzie dłużej czynne) i Dojlidy, aby spróbować swoich sił w narciarstwie biegowym.

Kamila Busłowska

Do góry