• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Drogi na osiedlu Mickiewicza

Dodana: 20.03.2017 13:19

Kategorie: Aktualności Inwestycje Drogi

Kolejne drogi osiedlowe będą miały nowe nawierzchnie. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie projektu budowy trzech ulic na osiedlach: Mickiewicza i Skorupy

Od kliku lat poprawia się stan ulic osiedlowych w Białymstoku. Dzięki temu białostoczanie zyskują wygodniejsze dojazdy do swoich domów.

– W tym roku zaplanowaliśmy prawie pięćdziesiąt tego typu inwestycji, których łączna szacunkowa wartość to blisko 47 mln zł. Długość przebudowanych ulic przekroczy szesnaście kilometrów – powiedział Adam Poliński, zastępca prezydenta Białegostoku.

Najnowszy ogłoszony przez Miasto Białystok przetarg dotyczy opracowania dokumentacji projektowej budowy ulic: Uroczej (21KD-D), Wołyńskiej (13KD-D) i 49KDW. Oferty można składać do 24 kwietnia.

Wyłoniony w przetargu wykonawca opracuje dwuwariantową koncepcję oraz dokumentację. W projekcie uwzględni budowę ulicy Uroczej na odcinku od ul. Romantycznej do ul. Księżycowej. Docelowo prace budowlane obejmą tu przebudowę jezdni, chodników, zjazdów i oświetlenia ulicznego. Z kolei na odcinku od ul. Nowowarszawskiej do ul. Warmińskiej – budowę jezdni, chodników z kostki betonowej, zjazdów i kanalizacji deszczowej.

Zaprojektowana zostanie także ślepa ulica od ul. Zwierzynieckiej na działce nr 786. W tym miejscu zaplanowano budowę drogi zarówno dla pieszych, jak i samochodów. Wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, pojawi się nowe oświetlenie uliczne.

Po opracowaniu koncepcji i dokumentacji projektowej Miasto ogłosi przetarg na realizację tych inwestycji. Planowany termin zakończenia prac budowlanych to koniec 2018 roku.

Więcej informacji o planowanych inwestycjach osiedlowych można znaleźć na stronie www.bialystok.pl w zakładce „Drogi i Inwestycje”.

Kamila Busłowska

Planowane do realizacji drogi osiedlowe

Do góry