• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Dni otwarte w szkołach

Dodana: 21.03.2017 11:42

Kategorie: Aktualności Edukacja

W szkołach ponadgimnazjalnych trwają dni otwarte. Dla uczniów i rodziców to szansa na zapoznanie się z ofertą zajęć edukacyjnych

W poniedziałek, 20 marca, rozpoczęły się dni otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych. W wybrane dni i godziny miejskie placówki są dostępne dla gimnazjalistów i ich rodziców. Dni otwarte w poszczególnych szkołach będą odbywały się nie tylko w marcu, ale również w kwietniu.

W tym czasie można szkołę odwiedzić, dowiedzieć się, jakie są w niej kierunki kształcenia i zajęcia dodatkowe. Można poznać kadrę nauczycielską, porozmawiać o programowych priorytetach placówki. Taka wizyta ułatwia pierwszy kontakt uczniów oraz rodziców z nową szkołą, pomaga dokonać właściwego wyboru szkoły.

Wysoki poziom edukacji i trafne decyzje edukacyjno-zawodowe młodzieży gimnazjalnej to poważne wyzwanie dla każdego samorządu – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Dlatego, chcąc pomóc naszym uczniom w dokonaniu właściwego wyboru, co roku organizujemy w szkołach dni otwarte.

Dni otwarte organizuje dwanaście liceów ogólnokształcących, jedenaście zespołów szkół oraz Policealne Studium Wokalno-Aktorskie „Szkoła Talentów”. Harmonogram dni otwartych jest dostępny w załączniku.

Kamila Busłowska

Zaproszenie na dzień otwarty w III Liceum

Pliki do pobrania

Harmonogram dni otwartych w szkołach

rozmiar: 58.5 KB DOC pobierz
Do góry