• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Białystok wspiera sport

Dodana: 08.12.2017 12:20

Kategorie: Aktualności Sport

Prawie 2 mln zł Miasto Białystok przeznaczy w przyszłym roku na organizację ogólnopolskich lub międzynarodowych zawodów i imprez sportowych, upowszechnianie kultury fizycznej wśród białostoczan i wsparcie aktywności sportowej osób niepełnosprawnych. Dotacje obejmą też organizację sportowych wydarzeń z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Miasto Białystok ogłosiło otwarty konkurs ofert w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w naszym mieście w 2018 roku. Konkursy dotyczą:

  • organizacji w Białymstoku zawodów lub imprez sportowych zakładających udział zespołów i zawodników spoza województwa i spoza kraju (1 mln zł),
  • upowszechniania kultury fizycznej wśród mieszkańców Białegostoku poprzez organizację lub udział w imprezach i zawodach, zajęciach sportowo-rekreacyjnych, dofinansowanie różnych form aktywności (500 tys. zł),
  • wsparcia realizacji programów szkolenia indywidualnego i zespołowego osób niepełnosprawnych lub organizowania i udziału w zawodach i imprezach (220 tys. zł),
  • organizacji imprez sportowych i wydarzeń z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (60 tys. zł).

Konkurs jest skierowany do organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego w dziedzinie kultury fizycznej. Zadania konkursowe mają być zrealizowane między 2 stycznia a 31 grudnia 2018 roku.

– Wspieranie rozwoju kultury fizycznej to jeden z naszych priorytetów. Zachęcamy białostoczan do uprawiania sportu. Dzięki temu ludzie zadbają o kondycję i będą zdrowsi – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Poza tym organizowanie w Białymstoku ogólnopolskich i międzynarodowych imprez sportowych promuje nasze miasto jako miejsce przychylne aktywności sportowej.

Oferty konkursowe można składać do 20 grudnia za pośrednictwem platformy Witkac.pl. Dokumenty należy też złożyć w wersji papierowej w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1 lub w Departamencie Kultury, Promocji i Sportu przy ul. Słonimskiej 8 (pokój 205).

Więcej informacji znajduje się na stronie www.bip.bialystok.pl.

Agnieszka Błachowska

Do góry