• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Badmintonowe mistrzostwa Polski

Dodana: 16.06.2017 12:30

Kategorie: Aktualności Sport

Po raz kolejny Białystok został gospodarzem imprezy sportowej Yonex Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie. 53. edycja najważniejszego w sezonie turnieju skupiła w naszym mieście największe nazwiska polskiego badmintona.

W dniach 15–18 czerwca, w nowej hali białostockiego Centrum Badmintona UKS Hubal przy Zespole Szkół nr 6 na ul. Pietrasze 29, 124 najlepszych badmintonistów z całego kraju zawalczy o medale.

Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy Białystok. Impreza odbywa się przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Urzędu Marszałkowskiego i Polskiego Związku Badmintona. W jej organizacji uczestniczą m.in. UKS Hubal Białystok i Polski Związek Badmintona.

– Pełnienie honorów gospodarza takiej imprezy, jak Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie, jest dla naszego miasta bardzo ważne. Jak zawsze – tym zawodom towarzyszą silne emocje. Niech na podium staną najlepsi – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki, podczas uroczystej inauguracji turnieju.

W zawodach wystąpią m.in. olimpijczycy Robert Mateusiak i Nadia Zięba z Hubala Białystok, Michał Łogosz, Adam Cwalina i Kamila Augustyn z SKB Suwałki. Pula nagród dla zawodników przekracza 16 tys. zł. Sportową rywalizację można śledzić na bieżąco, ponieważ organizatorzy zadbali o przekaz na żywo. Transmitowane są mecze na wszystkich kortach, we wszystkie dni trwania mistrzostw. Zawody zakończą się w niedzielę (18 czerwca) ok. godz. 15 – dekoracją zwycięzców.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.bialystokbadminton.pl.

Agnieszka Błachowska

Do góry