• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

„Dziadek” – wyjątkowy spektakl

Dodana: 19.06.2017 13:27

Kategorie: Aktualności Kultura Niepełnosprawni

Osoby niesłyszące, niedosłyszące i ich słyszący przyjaciele w ramach programu „Patriotyzm jutra” przygotowali przedstawienie o Józefie Piłsudskim. Spektakl będzie można obejrzeć w czerwcu, w Białymstoku i Łomży.

Projekt edukacyjno-kulturalny Stowarzyszenia Pomocy Niesłyszącym „MIG-iem” obejmował kilkumiesięczne wspólne warsztaty osób z niepełnosprawnością słuchową i osób słyszących. Został zrealizowany przy wsparciu Miasta Białegostoku, Zarządu Województwa Podlaskiego i Muzeum Historii Polski w Warszawie. W efekcie powstało przedstawienie, które jest retrospekcją wydarzeń historii Polski z okresu międzywojennego – zwłaszcza tych związanych z postacią Józefa Piłsudskiego. Sam tytuł spektaklu nawiązuje do jednego z pseudonimów marszałka. Sztuka prezentuje go jako osobę prywatną: syna, brata, męża, ojca.

– Spektakl „Dziadek” to doskonały przykład tego, jak atrakcyjnie edukować i jednocześnie integrować środowiska osób słyszących i niesłyszących. Naprawdę warto zobaczyć to przedstawienie, ponieważ zapewnia intensywne wrażenia wizualne i budzi silne emocje – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

„Dziadka” będzie można obejrzeć 28 czerwca o godz. 19.00 w Teatrze Dramatycznym im. A Węgierki w Białymstoku i 30 czerwca o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Na oba wydarzenia jest wstęp wolny.

Agnieszka Błachowska

Plakat promujący spektakl Dziadek

Do góry