A A A Przełącz na wysoki kontrast
Poleć znajomemu Drukuj stronę
Jedenastu Nauczycieli Mądrych Sercem
Data umieszczenia 23.10.2013 13:50

We wtorek (22 października) prezydent Tadeusz Truskolaski wręczył białostockim wychowawcom nagrody „Nauczyciel Mądry Sercem”


Spośród kandydatów, zgłoszonych przez dyrektorów białostockich placówek oświatowych, kapituła konkursu wybrała jedenastu nauczycieli, którzy poprzez swoją pracę i postawę stają się autorytetem dla swoich wychowanków. Wyróżnienia zostały przyznane po raz siódmy. Prezydent Tadeusz Truskolaski wręczył nagrodzonym statuetki i pamiątkowy dyplom podczas uroczystej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

 

Wśród nagrodzonych znaleźli się:

 • Wanda Dzięcioł
 • Małgorzata Gardocka
 • Lech Grodzki
 • Michał Wojciech Kryszeń
 • Elżbieta Łojewska
 • Agnieszka Maciorowska
 • Zenon Mariak
 • Franciszek Mocarski
 • Urszula Morawska
 • Sylwia Sobolewska
 • ks. infułat Stanisław Strzelecki

 

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16 spektaklem „Ku mądrości serca” przygotowanym przez uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli Zespołu Szkół Nr 11. Uroczysty wieczór zwieńczył mini koncert w wykonaniu uczniów oraz nauczycieli Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego.


Po raz pierwszy statuetka Nauczyciela Mądrego Sercem została przyznana przez Prezydenta Miasta Białegostoku w roku szkolnym 2007/2008. Tę prestiżową nagrodę otrzymują pedagodzy, którzy mądrze uczą i kierują swoimi wychowankami. Wyróżnieni nauczyciele cieszą się wśród swoich uczniów szczególnym autorytetem i są dla nich niedoścignionym wzorem.


Poniżej krótkie sylwetki nagrodzonych:


Wanda Dzięcioł
Pani Wanda jest nauczycielem j. angielskiego cieszącym się szczególnym autorytetem wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Zawsze z wielką pasją i sercem wykonujący swoją pracę zawodową, jest innowacyjna i pomysłowa. Jest nauczycielem wielkiego serca i ogromnej życzliwości, troską i opieką otaczająca każdego ucznia.

 

Małgorzata Gardocka
Pani Małgorzata jest nauczycielem, który potrafi nauczyć dzieci wzajemnej akceptacji i tolerancji. W prowadzonych przez nią klasach panuje atmosfera przyjaźni, otwartości i zrozumienia. Jest osobą ciepłą, koleżeńską, ciesząca się zaufaniem całej szkolnej społeczności.

 

Lech Grodzki
Pan Lech jest nauczycielem, który prowadzi zajęcia na różnych poziomach umiejętności pływackich i w różnych kategoriach wiekowych. Wyszkolił wiele tysięcy osób, z których wielu jest obecnie ratownikami, członkami kadry narodowej. Chętnie dzieli się doświadczeniem w zakresie treningu oraz metod nauczania.

 

Michał Wojciech Kryszeń
Pan Michał to nauczyciel, który w procesie nauczania nie ogranicza się do przygotowania zawodowego, ale bardzo angażuje się w przygotowanie swoich uczniów do pełni życia zawodowego zatrudniając ich, pomagając założyć własną firmę oraz ułatwić start w dorosłość. 

 

Elżbieta Łojewska
Pani Elżbieta jest wrażliwym, sprawiedliwym i wyrozumiałym nauczycielem, potrafiącym zrozumieć i zauważyć każdego ucznia. Zawsze dysponuje czasem dla swoich wychowanków, szanuje ich poglądy. Uczy i wychowuje nie tylko słowem, ale całą swoją osobowością i przykładem własnego życia.

 

Agnieszka Maciorowska
Pani Agnieszka to osoba o wysokiej kulturze osobistej. Zawsze pogodna i uśmiechnięta, lubiana i szanowana przez wychowanków. Bardzo dobrze zna swoich podopiecznych, ich zainteresowania, problemy. Jej główne cechy osobowości, to: życzliwość, empatia, wyrozumiałość, sprawiedliwość, obowiązkowość, uprzejmość.

 

Profesor Zenon Mariak
Pan Zenon Mariak jest naukowcem, nauczycielem kilku pokoleń lekarzy, człowiekiem wielkiego serca i etosu. To bardzo merytoryczny specjalista, otwarty na innowacje, życzliwy, współczujący, zawsze gotowy nieść pomoc człowiekowi w potrzebie, stosujący najnowocześniejsze metody leczenia.

 

Franciszek Mocarski
Pan Franciszek jest nauczycielem z bogatym dorobkiem pracy pedagogicznej, ogromnym autorytetem, zarówno dla młodzieży, jak i kolegów oraz koleżanek. Potrafi skutecznie zgromadzić wokół swojej muzy pasjonatów sztuki. 

 

Urszula Morawska
Pani Urszula jest zawsze skupiona na dziecku i jego potrzebach, gotowa poświęcić swój czas, by rozwiązać jego problemy. Od lat skutecznie otwiera młodych ludzi na świat teatru, zaszczepiając w nich miłość do trudnej sztuki interpretacji tekstu, recytacji, ruchu scenicznego, improwizacji.

 

Sylwia Sobolewska
Pani Sylwia jest niedoścignionym wzorem i autorytetem zarówno dla swoich podopiecznych, jak i innych nauczycieli. Potrafi skutecznie zaangażować uczniów w akcje charytatywne i organizację sportowych imprez integracyjnych.

 

Ksiądz profesor Stanisław Strzelecki
Ksiądz profesor Stanisław Strzelecki jest nauczycielem kilku pokoleń teologów duchownych i świeckich, wytrawnym przewodnikiem po ziemiach biblijnych, spadkobiercą teologii miłosierdzia swego mistrza Księdza Michała Sopoćki. Znakomitym wykładem z okazji dwusetnej rocznicy śmierci Izabeli Branickiej zainspirował Białostocką Edukację do wskrzeszenia wyróżnienia „Diligentiae” z czasów króla Stanisława, które przyznawane jest dziś wybitnym uczniom i ich nauczycielom za pilność.

 

fot. VII Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku

DSC_5870DSC_5909DSC_5872DSC_5873DSC_5874DSC_5876DSC_5879DSC_5880DSC_5883DSC_5884DSC_5889DSC_5890DSC_5892DSC_5895
Ostatnia modyfikacja: Kamila Busłowska 23.10.2013, 14:16
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość
Związane tematycznie
Brak danych do wyświetlenia.
  Najnowsze na Portalu
  Brak danych do wyświetlenia.
   Słowa kluczowe