A A A Przełącz na wysoki kontrast
Poleć znajomemu Drukuj stronę
Gry terenowe z elementami bezpieczeństwa realizowane w ramach projektu „Nasze Osiedle”
Data umieszczenia 21.09.2012 12:42

 

Biuro Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku rozpoczyna kontynuacje projektu „Nasze Osiedle”, którego głównym celem jest promowanie strategii współdziałania służb i instytucji ze społeczeństwem - w tym zaktywizowanie środowiska lokalnego w celu podejmowania wspólnych przedsięwzięć na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa


W ubiegłym roku w ramach projektu, którym objęte są osiedla Bema i Starosielce przeprowadzono szereg przedsięwzięć w tym m.in.: pikniki rodzinne, badania poczucia bezpieczeństwa oraz akcję „Osiedle dobrze widoczne” mającą na celu propagowanie noszenia odblasków.


W tym roku mając na uwadze realizowanie działań profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży Biuro Zarządzania Kryzysowego wraz z partnerami ( Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna i PCK) zaplanowało przeprowadzić grę terenową z elementami bezpieczeństwa skierowaną do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z osiedla Bema i Starosielce, której celem jest sprawdzenie wiedzy i wybranych umiejętności dotyczących szeroko ujętego bezpieczeństwa.
 

Zakres tematyczny gry obejmuje następujące zagadnienia: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, problematyka nieletnich i uzależnień, pierwsza pomoc przedmedyczna oraz bezpieczeństwo pożarowe.
 

Przeprowadzenie gier zaplanowano na 26 września ( teren SP 34 ul. Pogodna 12 w Białymstoku) i 28 września ( teren SP nr 21 ul. Polowa7/1 w Białymstoku).
 

Uczestnikami gry są drużyny składające się z uczniów wydelegowanych ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z osiedla Bema i Starosielce.
 

Ostatnia modyfikacja: Dawid Gromadzki 21.09.2012, 12:53
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość
Związane tematycznie
Najnowsze na Portalu
Słowa kluczowe