A A A Przełącz na wysoki kontrast

 

 pl-PL en-Gb+<< poprzednie
123456789101112
następne >>
Prezydent Miasta

Wystąpienie Prezydenta Tadeusza Truskolaskiego podczas uroczystego zaprzysiężenia  na drugą kadencję w 2010 roku.

 

Szanowni Państwo,

Na dzień dzisiejszy przypada szczególnie ważny dla mnie jubileusz – dokładnie cztery lata temu miałem honor po raz pierwszy składać ślubowanie przed objęciem urzędu Prezydenta Miasta Białegostoku. Dziś, decyzją mieszkańców naszego miasta, ów zaszczyt spotyka mnie powtórnie. Mój wynik wyborczy traktuję jako najważniejszą recenzję czterech lat mojej pracy. Serdecznie dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy, zapewniając jednocześnie, iż dołożę starań, aby moja kolejna kadencja była równie owocna dla Białegostoku.

 Minione cztery lata wypełnione były ciężką pracą. Zaznaczyć jednak muszę, iż skala wyzwań przekraczała możliwości jednej osoby. Mogę zatem mówić o prawdziwym szczęściu, iż miałem okazję współpracować z tak wieloma wspaniałymi osobami. W tym miejscu serdecznie dziękuję za owocną współpracę Radzie Miasta poprzedniej kadencji oraz wszystkim moim współpracownikom, a w szczególności Zastępcom, pani Skarbnik i Sekretarzowi Miasta.
W praktyce jednak, to mieszkańcy budują swoje miasto i to dzięki ich pracy i podatkom zawdzięczamy tak dynamiczny rozwój. Mój sukces jest zatem sukcesem wszystkich Państwa, zaś moja skromna zasługa polega głównie na tym, iż zdołałem Państwa zachęcić do wspólnej pracy na rzecz wspólnego dobra.
Drugą kadencję swojej prezydentury rozpoczynam, czując na swych barkach odpowiedzialność nie mniejszą, niż przed czterema laty. Nie budzi ona jednak mego niepokoju – dziś wiem już, że możliwa jest w Białymstoku współpraca ponad wszelkimi podziałami, bez żadnych uprzedzeń; współpraca, która stawia przed sobą cele ambitne, ale realne do urzeczywistnienia. Jestem przekonany, iż przyszłość pozwoli nam tę współpracę kontynuować i zacieśniać.

Szanowni Państwo,
Białostoczanie to społeczność młoda, dynamiczna, ambitna i z wielkimi perspektywami. Potrafimy też się pięknie różnić co dodaje kolorytu i wyróżnia nasze miasto na mapie Polski, świadcząc o dojrzałości i szacunku do tradycji wypracowanej przez poprzednie pokolenia.
Moja pierwsza kadencja wykazała, że można się dynamicznie rozwijać z poszanowaniem dziedzictwa kulturowego, religijnego i społecznego.
Białystok to miejsce, gdzie osiągnięto nowe, wysokie standardy pracy samorządowej, które zamierzam kontynuować i twórczo rozwijać. Przyświeca nam bowiem cel nadrzędny jakim jest służba naszemu miastu i jego mieszkańcom.
Bądźmy razem dla Białegostoku.

 

Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski

 

Do pobrania:
docWystąpienie.docdoc, 23 KB
Jak otworzyć pobrane pliki
Jeśli masz uwagi lub propozycje do tej strony, to napisz do nas.
Wybierz kategorię
Treść:
Adres e-mail Na ten adres zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Dowiedz się więcej
captcha
Wpisz kod z obrazka
Wyślij wiadomość
Dane kontaktowe

Kancelaria
Prezydenta Miasta

 

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel. 85 869 6961

fax.85 869 6265

mail: prezydent@um.bialystok.pl

Jak spotkać się z Prezydentem?

Prezydent przyjmuje interesantów we wtorki. Aby umówić spotkanie należy skontaktować się z sekretariatem:

 

Prezydent Miasta Białegostoku
Tadeusz Truskolaski

tel. 85 869 6002

fax.85 869 6265

prezydent@um.bialystok.pl


W przypadku spraw należących do kompetencji zastępców Prezydenta Miasta, prosimy o kontakt z odpowiednimi sekretariatami:

 

Adam Poliński

Andrzej Meyer

tel. 85 869 6005

fax.85 869 6266
sekretariat2@um.bialystok.pl

 

Renata Przygodzka
tel. 85 869 6008

fax.85 869 6264
sekretariat3@um.bialystok.pl